Kanalizacja i szambo

Utrzymać wodę w ruchu

Szamba i szamba bezodpływowe – ich działanie jest zakłócone gdy dostarczamy nieregularne ilości ścieków lub dostarczamy substancje niszczące pożyteczną mikroflorę(inhibitory) w zbiorniku cieczy roboczej. Inhibitorami mogą być antybiotyki, detergenty (szczególnie oparte na chlorze) proszek do zmywarek i inne. Oprócz wykorzystania Efektywnych Mikroorganizmów oprócz zasiedlenia zbiornika z osadem jest obniżenie kosztów czyszczenia instalacji oczyszczalni (mniej osadów organicznych).
Stosowanie produktów eMC i innych z firmy Multikraft w oczyszczalniach umożliwia szybkie uruchomienie osadów ściekowych oraz eliminuje przykre zapachy oraz zachowuje procesy oczyszczania na wysokim, stabilnym poziomie.

Aplikacja:

Stosowanie produktów z firmy Multikraft ma jednoczesny wpływ na systemy hydrauliczne, odstojniki oraz inne elementy szamba. Efektywne Mikroorganizmy zapobiegają powstawaniu osadów oraz eliminują nieprzyjemne zapachy. Preparaty EM wspierają mikroflorę znajdującą się w osadniku oraz obniżają mikroflorę patogenną poprzez obniżenie jej możliwości bytowych. Wahania przepływu, które nieuchronnie prowadzą do problemów w szambie, mogą być zrównoważone poprzez aplikację Efektywnych Mikroorganizmów, tak że unikniemy problemów z opróżnianiem i przykrymi zapachami. Regularne dawkowanie opisane poniżej, jest bardzo ważne i umożliwia uniknąć problemów z przydomowymi oczyszczalniami ścieków.

EM w kanalizacji:

Stosowanie produktów eMB i eMC Cleaners zapobiega wytrącaniu się osadów, i korodowaniu instalacji wodociągowej i kanalizacji. Dzięki stosowaniu EM Ceramiki woda zużyta w gospodarstwie domowy może być rewitalizowana.

Osadniki i szamba.

W zasadzie wszystkie środki do czyszczenia i dezynfekcji można zastąpić produktami zawierającymi Efektywne Mikroorganizmy z firmy Multikraft z serii eMC Cleaners. Detergenty do pralek i zmywarek można ograniczyć i uzyskać podobny efekt poprzez dodawanie 5 ml eMC Cleaner (roztwór 1:10 z wodą)do każdego zabiegu. Unikaj środków zmiękczających tkaniny i płuczące aby dbać o pożyteczną mikroflorę stosowaną w szambach przydomowych.

Dawkowanie:

Rozpoczęcie stosowania (lub ponowny start po długiej przerwie):

Jednorazowe traktowanie preparatami eMB na 1 m3 szamba:

- 1 l EMB aktywny
- 200 ml EMB Starter
- 100 Slime g Balans
- Kontynuacja - traktowanie na 1 m3 produkowanych ścieków:

- 400 ml EMB Aktywny lub
- 250 ml EMB aktywny za osobę za tydzień

Przy dużych obciążeniach:

Dodatkowo 100 ml eMB Starter za osobę na tydzień.

PRODUKTY POLECANE