O Agrosystemach

Nasze doświadczenia z preparatami mikrobiologicznymi, a przede wszystkim produktami z grupy bakterii probiotycznych sięgają pierwszych lat po 2000 roku. Staramy się brać udział w czynnym rozwoju tego kierunku w rolnictwie, tak by powróciło ono w kierunku rolnictwa zrównoważonego, tak by polskie rolnictwo produkowało żywność bezpieczną dla ludzi o wysokiej wartości biologicznej bez znacznej redukcji wydajności. Pomimo tego, że produkty dostępne w naszej ofercie w większości posiadają europejskie certyfikaty ekologiczne, to ponad 95 procent naszych klientów to rolnicy konwencjonalni, którzy w swojej praktyce zauważyli, że kolejne porcje antybiotyków, nawozów sztucznych czy środków ochrony roślin nie rozwiązuje problemów, które ich trapią, a tylko maskują objawy tych problemów.

Nasi klienci rozumieją, że podstawą dobrej zdrowej produkcji rolniczej jest zapobieganie problemom i stwarzanie właściwych warunków dla pożytecznej mikroflory w glebie, na roślinach, w budynkach inwentarskich.
Preparaty mikrobiologiczne możemy z powodzeniem stosować nie tylko w rolnictwie, a także w naszych domach i ogrodach w oczkach wodnych i stawach, a także na szeroką skalę w gospodarce komunalnej, w oczyszczalniach ścieków i kompostowniach miejskich.
Bardzo ważnym i rozwojowym działem są preparaty przeznaczone dla ludzi, zawierające mikroflorę probiotyczną, a także przeciwutleniacze, mające wpływ na zdrowie i odporność zarówno dzieci jak i dorosłych.

Nasza filozofia:

„Chcemy wiedzieć a nie wierzyć”

Pracując w branży mikrobiologicznej prawie dziesięć lat staramy się wdrażać preparaty mikrobiologiczne w zgodzie z naturą a także by ułatwiać naszym klientom prace i życie. Korzystamy ze swoich wieloletnich doświadczeń, a także z doświadczeń z całej Europy, gdzie funkcjonują bliźniacze nam firmy chętnie dzielące się z nami swoimi doświadczeniami.
Jesteśmy praktykami i chcemy rozumieć mechanizmy panujące w świecie mikroorganizmów zarówno pożytecznych jak i chorobotwórczych i przekazywać je swoim klientom, by z powodzeniem wykorzystywali nasze produkty w wielu dziedzinach swojego życia i pracy.
W przeciwieństwie do innych chcemy by praca z preparatami mikrobiologicznymi polegała na naszej wiedzy i doświadczeniach, a nie na wtłaczaniu do głowy klientów, że mikroorganizmy działają „jakoś” i wystarczy w to tylko wierzyć.

Co nas wyróżnia:

Idea

Utrzymanie żyzności gleby jest pierwszym warunkiem jakiegokolwiek stałego systemu rolnictwa - sir Albert Howard, 1940

Profesjonalny partner

Jesteśmy dystrybutorem austriackiej firmy Multikraft, której preparaty mikrobiologiczne są produkowane w najnowocześniejszej fabryce na świecie.

Pomysł

TPR Tropical Plant Resources Institut to japoński partner i mentor technologii preparatów mikrobiologicznych (dostawca licencji), a jednocześnie nowoczesny ośrodek badawczy, pracujący nad wdrażaniem tych nowatorskich rozwiązań w rolnictwie na całym świecie.

Wizja

Wdrażamy nowatorskie rozwiązania zarówno dla produkcji roślinnej jak i hodowli tak by stanowiły pełną koncepcję dla nowoczesnego, a jednocześnie przyjaznego dla naszej ziemi, zdrowia naszego i naszych dzieci.
Stawiamy bezwzględnie na jakość i na nowatorskie rozwiązania.